Lakiery do paznokci

lakiery_do_paznokci_2Lakier do paznokci nakładany jest na paznokcie zarówno dłoni, jak i stóp, głównie w celach ozdobnych. Może być doskonałym dodatkiem do sukni wieczorowej czy dopełnieniem codziennego stroju. W lato stosowany jest jako, charakterystyczny akcent na stopach, który przyciąga uwagę, ale i w pewien sposób chroni płytkę paznokcia.

Nie jest już wymagane, aby kolor paznokci u rąk i nóg był taki sam, a coraz częściej możemy zaobserwować, że kolory ze sobą w wyraźny sposób kontrastują. W sezonie letnim będą nadal dominowały barwy żywe i nasycone oraz przeróżne odmiany kolorów ziemi, takie jak żółty czy butelkowa i trawiasta zieleń. Na nowo powrócą także fantazyjne dodatki ozdobne, które odmienią każdą płytkę paznokcia. Kolory pastelowe, które były modne zimą powrócą na wakacje w nowej odsłonie, modne będą pastele o odcieniach cukierkowych np. miętowe czy różowe.

Jak dobrze nałożyć lakier do paznokci? Najważniejsze, aby na początku dokładnie oczyścić płytkę paznokcia z poprzedniego lakieru, a następnie nałożyć bazę, którą może być zwykła odżywka do paznokci. Następnie nakładamy bazę od skórek aż po brzeg paznokcia, w taki sposób, aby lakier nie dostał nam się na skórki, ponieważ ciężko go później wyczyści, a zaznaczone lakierem skórki wyglądają nieładnie. Baza chroni paznokieć przed uszkodzeniami i różnego rodzaju substancjami toksycznymi. Nałożoną bazę pozostawiamy na kilka minut i później nakładamy właściwy lakier.

Najlepiej przed użyciem rozgrzać buteleczkę z lakierem w dłoniach, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Nakładanie lakieru należy rozpocząć od pomalowania paska przez sam środek paznokcia, a następnie nakładać paski po bokach. Jeżeli kolor nie jest intensywny oraz paznokieć nie został dobrze pokryty, można nałożyć lakier raz jeszcze. Dodatkowo, po wyschnięciu obu warstw można nałożyć preparat, który zapobiega odpryskiwaniu lakieru. Paznokcie powinny schnąć  kilkanaście minut. Na polskim rynku dostępne są przeróżne rodzaje lakierów do paznokci: możemy znaleźć lakiery matowe, błyszczące czy ze świecącymi drobinkami.

Oto wybrane lakiery do paznokci, które możesz kupić w polskim sklepie:

  • SALLY HANSEN Diamond Strength – cena od 9,40 zł – zawartość 13 ml
  • L’OREAL Resist & Shine Lakier do paznokci – cena: od 12,90 zł – zawartość 9 ml
  • YVES ROCHER Lakier do paznokci nabłyszczający – cena: 25 zł – zawartość: 5,5 ml
  • CHANEL La Vernis Lakier do paznokci – cena: od 88 zł – zawartość: 13 ml
  • EVELINE Colour Instant Lakier do paznokci szybkoschnący – cena: 7,53 zł – zawartość 12 ml
  • YVES ROCHER Utwardzający lakier do paznokci – cena: 25 zł
  • ISADORA Wonder Nail Lakier do paznokci – cena: od 29 zł – zawartość 6 ml
  • ASTOR Lacque DeLuxe Lakier do paznokci – cena: od 12 zł – zawartość 12 ml
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.